Saprogel sastāv no 100% dabīga sapropeļa. Sapropelis ir organogēns nogulumiezis, kas veidojas ezera gultnēs anaerobos apstākļos, augu un dzīvnieku valsts bioķīmiskās transformācijas rezultātā, daudzu simtu gadu gaitā. Sapropelis galvenokārt rodas no planktona un ūdensaugu atliekām, kam piejauktas ietekošo ūdeņu sanestas organiskās un minerālvielu daļiņas.

 

Daudzu gadu desmitu gaitā veiktajos pētījumos sapropeļa dūņas Latvijā ir atrastas vairāk nekā 200 ezeros, taču tās visas nav izmantojamas dziedniecībā. Šim nolūkam derīgas ir pavisam nedaudzu ezeru dūņas, kuru skaitā ir arī Ubagova ezera dūņas, no kura, tad arī tiek iegūts Saprogel.

 

Sastāvs

 

Sapropeļa dūņu galvenā sastāvdaļa ir augstas dispersijas pakāpes organiskās vielas - 55- 95% (uz sausni). Par ļoti augstvērtīgu sapropeli uzskata, tādu sapropeli, kurā organiskās vielas ir vairāk par 85%. Saprogel izmantotajā sapropelī organisko vielu sastāvs ir ap 90 %. Sapropeļa dūņas ir komplicēta sistēma, tās sastāv no ūdens, minerālvielām, organiskajām vielām, gāzēm, mikroorganismiem. Dūņu šķidruma mineralizācija var būt no 0,1 līdz 35 g/l, un tas satur izšķīdušas organiskās vielas, minerālvielas, arī gāzes un mikroorganismus. Dūņu šķidrumā ir sastopami tādi katjoni kā kalcija, magnija, amonija u.c. joni, un anjoni- hidrogēnkarbonāta, hlorīdu, sulfātu joni. Dūņu šķidrumā ir arī mikroelementi- varš, bārijs, mangāns u.c., un gāzes- ogļskābā gāze, sērūdeņradis u.c., kas rodas mikroorganismu darbības rezultātā. Svarīgākā un sarežģītākā daļa ir sapropeļa dūņu koloidālais komplekss ar augstu dispersijas pakāpi, kurš satur bioloģiski aktīvas vielas- humīnskābes, fulvoskābes, lipīdus, hormonvielas un fermentus, kā arī, plašu vitamīnu spektru- karotīnu (A vitamīna provitamīns), D, B, B2, B12, folskābi un citus. Plašs ir arī mikroorganismu spektrs- baktērijas, aktinomicētes, mikroskopiskas sēnītes.

 

Iegūšana

 

Lai iegūtu Saprogel, sapropelis no Ubagova ezera tiek sūknēts uz blakus atrodošo rūpnīcu, kur tas tiek mehāniski smalki apstrādāts. Apstrādes rezultātā tiek iegūta gēlveidīga masa - Saprogel, un šī gēla daļiņu izmērs ir ap 4 mikroniem, kas padara šo produktu sevišķi efektīvu. Tieši šī ir viena no galvenajām īpašībām, ar ko Saprogel atšķiras no citiem dabīgā sapropeļa produktiem. Tam ir vienveidīga masa un patīkama konsistence, kā arī laba siltumietilpība.

© SIA BEAUTY MARKET 2013. All rights reserved.

  • Facebook Clean
  • Myspace Clean

Profesionālā kosmētika matu kopšanai : Nika Beauty Excellence, Trinity, Tailor's, L'oreal Professionnel, Schwarzkopf Professional , Secret Professionnel, Kydra by Phyto, Selective Professional, Paul Mitchell, LAKME, Londa Professional, Wella Professional, CHI, Biosilk, Matrix, Keune, Alfaparf Milano, Moroccanoil, Revlon Professional, Estel Professional.
Profesionālie kosmētiskie līdzekļi un materiāli manikīram un pedikīram : OPI, Orly, China Glaze, Creative (Shellac, Vinylux), Perfect Nails, Kinetics, Layla Cosmetics, Nailtek, Nais Cosmetics, WTF, Camillen60, Peclavus, Layla Cosmetics, Meni Sation, Pedi Sation.
Elektropreces un instrumenti frizieriem: Parlux, Moser, BabyLiss, Sibel, Hercules, Comair, Diva, Femell, Cera , Jaguar, Olivia Garden, Corioliss, Efalock , Sibel, Hairway.
Profesionālā kosmētika sejai un ķermenim: GiGi, Jassen, Klapp, Maria Galland, Gatineau, Matis, Payot, Anna Lotan, Biodroga, Magiray, Rica Body, Gerards, Sapro Gel, kolagēna lapas, plastificējošās maskas.
Vaksācijas līdzekļi un vienreizējās lietošanas materiāli: Rica, Arcocere, GIGI, Skin Systems, BeautyFor, Eurostill, Sibel.
Kosmētika sejai, uzacu un skropstu krāsošana, skropstu pieaudzēšana un dizains: Refectoсil, Berrywell, Malu Wilz, Kryolan, SLA.
Lojalitātes programma profesionāļiem un pircējiem, izdevīgi nosacījumi, akcijas un atlaides, dāvanas, bonusa sertifikāti un vēl vairāk pārsteigumu profesionālās kosmētikas veikalā BEAUTY MARKET, Rīgā, Blaumaņa iela 8.